• Aktuality

Aktuality

16. června 2021

Univerzita Karlova spolupořádala konference o kyberbezpečnosti a distančním vzdělávání


Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium (SSPŠ), Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta UK a think-tank UK Vzdělávání21 uspořádali setkání Kyberfestival 2021 a Konferenci k distančnímu vzdělávání 2021, jejichž cílem byla společná diskuze ředitelů, učitelů a studentů středních škol.


Na obou konferencích vystoupili zástupci z několika fakult Univerzity Karlovy a think-tanku Vzdělávání21. Kulatého stolu ve středu 23. června se zúčastnil také rektor UK prof. Tomáš Zima, prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti prof. Radka Wildová, děkan Pedagogické fakulty UK prof. Michal Nedělka a ministr školství Robert Plaga.


Záštitu nad konferencemi převzali Vít Šimral, radní Prahy pro školství, Robert Plaga, ministr školství a Jiří Drahoš, předseda výboru pro vzdělávání Senátu Parlamentu ČR. Setkání se konala hybridně a byla vysílaná z prostor Univerzity Karlovy v Celetné 20.


Podrobnější informace ke konferencím byly představeny na tiskové konferenci ve čtvrtek 17. června 2020 od 13.00. Oficiálního zahájení obou konferencí se zúčastnila i prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti prof. Radka Wildová.


Kyberfestival 2021


Konference o kybernetické bezpečnosti Kyberfestival 2021 se konala ve dnech 21. až 22. června 2021. Pořádali ji studenti druhého ročníku SSPŠ z pilotního oboru Kybernetická bezpečnost a jejím cílem bylo položit základ vzniku komunity středních škol, jejich studentů, učitelů i ředitelů pro sdílení společných projektů, příkladů dobré praxe a osvěty. V budoucnu by na to mohla navázat spolupráce s regionální a státní správou, odbornými organizacemi i soukromými subjekty. Výsledkem setkání je také memorandum o spolupráci a návrhy na konkrétní projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejich financování.


Hosty setkání byli mimo jiné ředitel Národního ústavu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka, předseda senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš, armádní generál AČR ve výslužbě Petr Pavel a řada dalších.


Záznam konference najdete zde.

Více informací o konferenci naleznete na https://kyberfestival.eu/lang/cz/index.html


Konference k distančnímu vzdělávání 2021


Ve dnech 23. až 24. června 2021 se uskutečnila Konference k distančnímu vzdělávání 2021, jejímž cílem bylo zhodnotit tento způsob výuky na školách od jara 2020, jeho přínosy i zápory. Získané zkušenosti je možné následně využít také v prezenční výuce.


Řečníky konference byli například ministr školství Robert Plaga, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, předseda České středoškolské unie Ondřej Nováček, ředitel Národního pedagogického institutu ČR Ivo Jupa, ředitelka CERMAT Michaela Kleňhová, předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová, předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová a řada dalších.


Záznam konference najdete zde.

Více informací o konferenci naleznete na https://distancnivzdelani.cz/

Program konference


Kontakt pro média: MgA. Martin Ayrer, vedoucí Oddělení marketingu, +420 602 135 517, .


Tisková zpráva ke stažení

Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám